Përveq me Covid Malisheva përballet edhe me rriqrat por fatmirësisht deri më tani janë vetë 17 raste

Parku ne Malisheve

Në komunën e Malishevës gjendja është e qetë dhe e menaxhueshme, sa i përket rasteve të pickimit nga rriqrat.Kështu ka bërë të ditur në një përgjigje për KALLXO.com, drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Liridon Hoti.Sipas tij, deri më tash numri i të pickuarve nga rriqrat është 17.

“E kemi numrin 17, por nuk është shqetësuese në krahasim me vitet e tjera, nuk ka rritje. Mundem me thënë që është qetë për momentin”, ka thënë Hoti./KALLXO.com